Akcesoria

OKUCIA

Okucia okienne są niezwykle istotnym elementem okna. W praktyce odpowiadają za jego funkcjonalność, czyli za otwieranie, uchylanie, zamykanie, oraz sterowanie przeróżnymi opcjami, które zapewniają wyższy komfort użytkowania oraz podnoszą bezpieczeństwo. Okucia jedynie pozornie stanowią prostą konstrukcję. Znajdują tu zastosowanie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Okno bez okucia byłoby jedynie przeszkloną ramą, bez możliwości wentylowania pomieszczeń.
W swoich produktach używamy wyłącznie mechanizmów firmy Roto. Jest to marka stworzona przez Wilhelma Franka, wynalazcę okuć rozwierno – uchylnych, który już w 1935 r. wdrożył je do produkcji przemysłowej. Marka Roto jest obecnie symbolem bezpieczeństwa, estetyki i innowacji w dziedzinie techniki okiennej. Idealnie współgra z wartościami wyznawanymi przez nas. Wieloletnia obecność na rynku sprawia, że produkty są sprawdzone, zapewniają długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie, czym wymiernie podnoszą właściwości użytkowe okien naszej firmy.

Komfort użytkowania:

Rozwiązania techniczne okuć Roto NT umożliwiają zabezpieczenie skrzydła przed bezpośrednim otwarciem, niebezpiecznym np. dla małych dzieci. Przekręcenie klamki cylindrycznej o 90 stopni powoduje przejście skrzydła do pozycji uchyłu. Jest to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, gdzie mali odkrywcy świata mogą niechcący samodzielnie otworzyć okno. Dopiero użycie kluczyka znajdującego się w klamce i zwolnienie mechanizmu blokowania otwarcia spowoduje, że okno będzie mogło zostać otwarte.
Okucia Roto NT świetnie sprawdzają się także w biurach. Ze względu na możliwość umieszczenia klamki w dolnej części skrzydła, umożliwiają otwarcie okna bez konieczności uciążliwego przekręcania klamki umieszczonej po środku skrzydła. To rozwiązanie jest także bardzo pomocne osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, dla których konwencjonalnie okna mają klamki na wysokości uniemożliwiającej komfortowe użytkowanie.
System Roto NT można wyposażyć w magnetyczny zatrzask drzwi balkonowych, który umożliwia delikatne domknięcie drzwi, bez konieczności używania mechanizmu okucia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które uniemożliwia przytrzaśnięcie firany np. pod wpływem silnego, niekontrolowanego podmuchu wiatru, tym samym zabezpiecza ją przed zniszczeniem.
Hamulec występujący w okuciach umożliwia po przekręceniu klamki przy otwartym skrzydle zablokowanie go w stałej pozycji, czym ogranicza się możliwość przemieszczania skrzydła np. pod wpływem podmuchu wiatru.

Bezpieczeństwo:

System Roto NT charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń antywyważeniowych już w opcji podstawowej. Inteligentna konstrukcja okucia zapewnia zwiększenie klasy antywyważeniowej okna poprzez wymianę samych zaczepów, bez konieczności całkowitej wymiany okucia. System Roto NT oferuje także doposażenie gotowych okien do wyższych klas. Stalowe rygle hakowe, przeciwbieżne zamknięcie hakowe, klamki antywłamaniowe zapobiegają próbom przesunięcia okucia po obwodzie ościeżnicy.

Właściwe wietrzenie pomieszczeń:

Stosowane przez nas okucia opcjonalnie umożliwiają zastosowanie mechanizmu wielostopniowego uchyłu, który zapewnia indywidualne dostosowanie powierzchni rozwarcia skrzydła do aktualnego zapotrzebowania na świeże powietrze. Istnieje opcja wyboru aż 12-u pozycji uchyłu. Oprócz tego nasze okna zapewniają możliwość wykorzystania napędu E-Tec Drive, który automatycznie o zaprogramowanej porze otworzy, a następnie zamknie skrzydło. Idealne do wykorzystania w łazience i pomieszczeniach o dużym zawilgoceniu powietrza.

KLAMKI

Klamki są istotnym elementem okna. Jako widoczny detal skrzydła nadają stolarce indywidualny charakter, łączą w sobie walory estetyczne połączone z funkcjonalnością i jakością działania.
Zgodnie z oczekiwaniami klientów do swoich produktów używamy wyłącznie klamek firmy Roto, które dostępne są w różnych wariantach funkcjonalnych i kolorystycznych. Oferujemy wiele rodzajów wielkości i kształtu, bogatą paletę kolorów dostosowaną do indywidualnych upodobań klienta.

Każdy z przedstawionych poniżej rodzajów klamek dostępny jest w różnorodnych wariantach funkcjonalnych:

 • Standard – standardowa klamka okienna, dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, malowana proszkowo, bądź eloksalowana, klasyczna linia, najtańsza z proponowanych ofert
 • Z blokadą na przycisk – dla pełnego otwarcia okna konieczne jest wciśnięcie przycisku, który zwalnia mechanizm blokowania klamki.
 • Zamykane na klucz – zwiększają zabezpieczenie okien przed niepożądanym otwarciem przez osoby trzecie, mechanizm blokowania opiera się na zamku cylindrycznym zabezpieczonym kluczykiem
 • Tilt first (uchylanie przed otwieraniem) – klamka zamykana na klucz, wykorzystywana w systemie Tilt First, który po przekręceniu klamki do kąta 90 stopni umożliwia jedynie uchył okna. Dopiero przekręcenie kluczyka powoduje pełne otwarcie skrzydła. Jest to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, gdyż zabezpiecza dziecko przed ewentualnym wypadnięciem z okna po jego wcześniejszym otwarciu
 • Secustic – klamka antywłamaniowa. Statystyki policyjne wyraźnie mówią, że co około 4 minuty ma miejsce próba włamania do domu lub mieszkania. W ponad połowie zdarzeń przestępcy próbują dostać się do wnętrza przez okno lub drzwi balkonowe. Niejednokrotnie sprawcy usiłują przesunąć okucie okienne po obwodzie, aż klamka ustawi się w pozycji otwartej. Naprzeciw tym działaniom wychodzi klamka w wersji Secustic. Przy próbie włamania bolce zabezpieczające blokują się w korpusie klamki i uniemożliwiają przekręcenie jej od zewnątrz. Tym samym klamka uniemożliwia przesunięcie okucia po obwodzie, co sprawia, że dostęp do wnętrza pomieszczenia jest znacznie utrudniony.

W naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje klamek:

ROTO SWING

Jakość, doskonały design i odporność na zużycie. Ergonomiczny kształt nadaje klamce lekkości i nowoczesności. Idealnie dopasowuje się do wystroju pomieszczeń. W połączeniu z szerokim wyborem kolorów palety RAL zadowoli nawet najbardziej wymagających estetów.

ROTO LINE

Klasyczna i elegancka. Prosta linia sprawia, że można ją zakwalifikować do najatrakcyjniejszych klasyków. Dostępna w 7 standardowych wariantach kolorystycznych – na specjalne życzenie istnieje możliwość pomalowania na wybrany przez klienta kolor, dodanie nadruków, lub graweru.

ROTO LINE

Klasyczna i elegancka. Prosta linia sprawia, że można ją zakwalifikować do najatrakcyjniejszych klasyków. Dostępna w 7 standardowych wariantach kolorystycznych – na specjalne życzenie istnieje możliwość pomalowania na wybrany przez klienta kolor, dodanie nadruków, lub graweru.

ROTO SAMBA

Klamka Roto Samba to funkcjonalność i subtelny design w jednym elemencie. W idealny sposób łączy ponadczasowy wygląd klasyczny z nowoczesnym, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuje się do każdego wnętrza.
Zgodnie z podstawową zasadą projektowania „forma wynika z funkcji” klamka Roto Samba perfekcyjnie wpisuje się w zasady ergonomii: dzięki wygiętej spodniej oraz wypukłej przedniej ściance, użytkownik ma możliwość wygodnego ułożenia kciuka. Zagłębienie pod palcem wskazującym pokazuje prawidłowe położenie klamki i pozwala na wygodne ustawienie dłoni. Dzięki temu klamkę można optymalnie chwycić w każdym położeniu i wygodnie otworzyć okno.

Nowy standard ochrony przeciwwłamaniowej

Klamki okienne w innowacyjnej technologii SecuForte® firmy HOPPE, blokują się automatycznie w pozycji okna zamkniętego i uchylonego. Przekręcenie klamki jest możliwe wyłącznie przez naciśnięcie jej rączki w kierunku rozety.


Zalety:

 • Zupełnie nowy standard ochrony
 • Automatyczna blokada w pozycji okna zamkniętego i uchylonego
 • Skuteczna blokada przeciw nowym metodą włamań do budynków tj. przekłucie szyby czy przewiercenie profilu okiennego
 • Zabezpieczenie przeciw przesunięciu okucia od zewnątrz
 • 40 Nm – oderwanie rączki – okno dalej zamknięte
 • Regulowany trzpień
 • Certyfikowane bezpieczeństwo
 • Dostępne w wersji z kluczykiem do okien RC
 • Atrakcyjna gama kolorystyczna
 • Certyfikacja RAL

HOPPE SecuForte® Linia Hamburg

Klamki SecuForte ® są komfortowe w obsłudze i wyznaczają nowy styl użytkowania, Aby otworzyć okno, klamkę należy najpierw nacisnąć w kierunku rozety. Powoduje to zwolnienie blokady klamki i umożliwia jej obrócenie.
Klamka jest ponownie blokowana podczas zamykania lub uchylania okna i można ją odblokować tylko poprzez ponowne naciśnięcie.

 

HOPPE SecuForte® Linia Toulon

Klamki okienne SecuForte ® w stanie zamkniętym i uchylonym są odłączone oraz zablokowane co oznacza, że klamka i trzpień nie są ze sobą połączone. Próba obrócenia klamki z zewnętrznej strony może spowodować odkręcenie uchwytu od rozety, ale poruszenie trzpieniem jest niemożliwe, co wpływa na wysoki stopień antywłamaniowości.

SZYBY

Szyby są kluczowym i najważniejszym elementem okna. W XXI w. pełnią nie tylko funkcję oświetleniowe wnętrz budynków, ale przede wszystkim pozwalają oszczędzać energię i znacząco obniżać koszty. W chwili obecnej są bardzo specjalistycznym produktem, który w głównej mierze wpływa na jakość użytkowania stolarki okiennej, nie tylko z racji swojej powierzchni (średnio zajmują ok 70% powierzchni okna), ale także ze względu na pełnione funkcje. Szyby stanowią barierę akustyczną i antywłamaniową, zabezpieczają pomieszczenia przed słońcem, wiatrem, deszczem, sprawują przy tym funkcje dekoracyjne. Wpływają tym samym na samopoczucie domowników, podnosząc komfort pracy i życia.

W swoich oknach używamy jedynie szyb zespolonych znanej i cenionej na całym świecie firmy Pilkington. Szyby dobierane są na indywidualne zamówienie klienta, dostosowane do jego potrzeb. Do swoich produktów wybieramy jedynie najlepsze komponenty, co gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie okna.

Szyby zespolone termoizolacyjne:

 • Zmniejszają straty ciepła tym samym ograniczają koszty ogrzewania pomieszczeń
 • Redukują powierzchnię zimnych miejsc i zjawiska „ciągnięcia chłodu” od okna
 • Ograniczają zjawisko skraplania się pary wodnej
 • Latem redukują nadmierne nagrzewanie pomieszczeń
 • Pakiety szybowe wytwarzane są przy użyciu tradycyjnych ramek aluminiowych bądź ciepłych: stalowych lub plastikowych. Mogą być wypełnione argonem, kryptonem bądź ksenonem

Szyby zespolone ochronne:

 • W zależności od zastosowania składają się ze szkła laminowanego, hartowanego lub zbrojonego siatką.
 • Szyby antywłamaniowe charakteryzują się najwyższym stopniem zabezpieczenia mienia i domowników poprzez zwiększoną odporność na uderzenia mechaniczne, rozbicia, strzały, przekłucia itp.
 • Szyby przeciwpożarowe – gwarantują szczelność ogniową, chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu.

Szyby zespolone ochronne:

 • W zależności od zastosowania składają się ze szkła laminowanego, hartowanego lub zbrojonego siatką.
 • Szyby antywłamaniowe charakteryzują się najwyższym stopniem zabezpieczenia mienia i domowników poprzez zwiększoną odporność na uderzenia mechaniczne, rozbicia, strzały, przekłucia itp.
 • Szyby przeciwpożarowe – gwarantują szczelność ogniową, chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu.

Szyby zespolone dźwiękochłonne:

 • Charakteryzują się zwiększonym tłumieniem akustycznym poprzez połączenie jednej bądź większej liczby tafli szkła z kilkoma warstwami folii PVB łączonych ze sobą w specjalnym procesie technologicznym

Szyby zespolone przeciwsłoneczne:

 • Występują w 2 wariantach szkła: o charakterze absorpcyjnym lub refleksyjnym w zależności od stopnia ochrony przed nasłonecznieniem. 
 • Barwione w masie na kolor zielony, niebieski, szary, brązowy lub powlekane z zewnątrz cienką powłoką refleksyjną.

Szyby zespolone przeciwsłoneczne:

 • Występują w 2 wariantach szkła: o charakterze absorpcyjnym lub refleksyjnym w zależności od stopnia ochrony przed nasłonecznieniem. 
 • Barwione w masie na kolor zielony, niebieski, szary, brązowy lub powlekane z zewnątrz cienką powłoką refleksyjną.

Szyby zespolone dekoracyjne:

 • Charakteryzują się wysoką estetyką i niepowtarzalnym stylem.
 • Występują w wersji emaliowanej, silikonowanej, satynowej, z sitodrukiem oraz ornamentowej.
 • Umożliwiają ożywienie wnętrza budynku (zastosowanie np. szkła satynowego w ściankach działowych budynku) oraz dają duże możliwości architektom w kształtowaniu fasad zewnętrznych.

Szyby zespolone samoczyszczące:

 • Szkło typu float pokryte jest od zewnątrz specjalną powłoką ochronną o podwójnym działaniu.
 • Pod wpływem światła dziennego w powłoce zachodzi proces rozkładania skupisk zanieczyszczeń organicznych. Woda deszczowa, która spływa równą falą po szkle zmywa uwolnione zanieczyszczenia pozostawiając powierzchnię okna czystą.
 • Szczególnie polecane do wszystkich zastosowań zewnętrznych m.in. szklarniach, fasadach, dachach ze szkła.

NAWIEWNIKI

Nawiewniki to niewielkie urządzenia montowane w skrzydle bądź w ościeżnicy okiennej, zapewniające kontrolowany dopływ świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wymyślono je i wprowadzono do użycia w krajach skandynawskich już w latach 60 ubiegłego stulecia. Stamtąd to nowatorskie rozwiązanie rozprzestrzeniło się na Europę i świat.
W Polsce stosowanie nawiewników jest wskazane, ponieważ większość domów i mieszkań wyposażona jest w wentylację grawitacyjną, która przy zachowaniu obecnych norm budowlanych obowiązujących w Polsce, okazuje się niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest montaż nawiewników okiennych. Wiele spółdzielni mieszkaniowych odgórnie nakazuje instalowanie dodatkowej wentylacji, celem zwiększenia cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczeń.

W swojej ofercie posiadamy nawiewniki wyłącznie renomowanych producentów:

 • Aereco – higrosterowalne
 • Brevis – ciśnieniowe – posiadają możliwość mechanicznego przesłonięcia przepływu powietrza

Są to najlepsze produkty na rynku, zapewniające bezproblemowe funkcjonowanie przez cały okres użytkowania. Klient dobiera asortyment dostosowany do własnych potrzeb, zyskując pewność zakupu produktu najwyższej jakości.

Charakterystyka nawiewników oferowanych przez nas nawiewników:

 • Higrosterowalne Aereco – wymiana powietrza uzależniona jest od natężenia wilgotności w pomieszczeniu.
 • Ciśnieniowe Brevis – wymiana powietrza uzależniona jest od różnicy ciśnień, dzięki czemu ilość nawiewanego powietrza jest stała i nie zależy od temperatury na zewnątrz budynku.
 • Nawiewniki są w pełni automatyczne – brak konieczności ingerencji domowników w ich funkcjonowanie.
 • Zapewniają komfort cieplny i akustyczny.
 • Poprawiają jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń.
 • Dostarczają tlen, usuwają dwutlenek węgla.
 • Likwidują możliwość kondensacji pary wodnej wewnątrz pomieszczeń.
 • Są estetyczne, łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Uniemożliwiają zawilgocenie ścian poprzez co ograniczają możliwość występowania grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczeń.
 • Kupując nawiewniki w naszych salonach zostaną Państwo otoczeni opieką wykwalifikowanych konsultantów, którzy pomogą Państwu w doborze najlepszych akcesoriów okiennych, zagwarantują fachowy montaż i bezproblemowe użytkowanie przez długi czas.