O firmie

Dom to nie tylko ściany, to także, a może nawet przede wszystkim, drzwi i okna. Wiemy o tym dobrze, dlatego nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, dbałość o szczegóły i nowoczesne wzornictwo. Jesteśmy wierni tym zasadom od ponad dwudziestu lat.

Początek

Rok 1995 zapisał się na stałe w pamięci Edyty i Ignacego Peteckich. To właśnie wtedy w Łodzi powstała nieduża firma produkująca stolarkę otworową, o której dziś mówią najwięksi budowniczowie i deweloperzy w Europie. Już od pierwszych chwil było wiadomo, że nowo powstała firma nie będzie kolejną anonimową manufakturą na przedsiębiorczej mapie Polski. W założeniu miała to być firma nowoczesna, innowacyjna, wyznaczająca nowe trendy i kreująca nowe standardy w produkcji stolarki otworowej. I właśnie taka jest dziś Grupa Petecki.

W centralnym punkcie naszych działań zawsze stoi klient. To dla niego staramy się o najlepsze dostępne na rynku materiały i technologie. Chcemy, by korzystanie z naszych produktów kojarzyło mu się z wygodą, przyjemnością, komfortem – jednym słowem z luksusem. Aby to było możliwe, stale pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów, wdrażamy nowe rozwiązania, projektujemy unikatowe na skalę europejską systemy. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowany personel i dbamy o stałe podnoszenie jego kwalifikacji poprzez częste szkolenia. Stawiamy sobie za cel być dostawcą z najwyższej półki. Nie lekceważymy konkurencji, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by zawsze być krok przed nią.

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i energooszczędność

Wyspecjalizowana sieć partnerów handlowych działająca w oparciu o najwyższe standardy obsługi klienta to dla nas pewność, że każdy klient zostanie kompleksowo obsłużony. Szczególny nacisk kładziemy na dokładną i rzetelną informację na temat wybranych produktów. Chcemy, by każdy klient, który złoży u nas zamówienie, był w pełni usatysfakcjonowany. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i robimy wszystko, by wyjść im naprzeciw. 

Bezpieczeństwo i funkcjonalność to najważniejsze cechy użytkowe naszych produktów. Dokładamy wszelkich starań, by nasze okna i drzwi charakteryzowały się najlepszymi współczynnikami izolacji termicznej i akustycznej. Zastosowanie wysokogatunkowych materiałów pozwala nam produkować okna i drzwi odporne na działanie warunków atmosferycznych. Szyby zespolone termoizolacyjne, jakie stosujemy w naszych oknach, pozwalają na znaczne zredukowanie strat ciepła w zimie (co daje dużą oszczędność na rachunkach za ogrzewanie), w lecie zaś ograniczają dopływ ciepła do pomieszczenia, co z kolei pozwala ograniczyć używanie klimatyzacji. W naszych oknach montujemy szyby: antywłamaniowe, przeciwpożarowe (chroniące przed rozprzestrzenianiem się ognia) dźwiękochłonne, samoczyszczące (idealne na szklane dachy), dekoracyjne, przeciwsłoneczne. Każdorazowo dopasowujemy produkt do indywidualnych potrzeb klienta.

Najbardziej kompleksowa oferta produktowa

W naszej ofercie można znaleźć nie tylko okna i drzwi z PCV, ale także nowoczesne rozwiązania z aluminium. Profile aluminiowe dają znacznie większe możliwości. To z nich robi się konstrukcje w najbardziej nietypowych kształtach. Możemy je pokryć praktycznie dowolnym kolorem. Warto przy tym zauważyć, że aluminium jest materiałem trwałym i odpornym na korozję – będzie służyło przez długie lata i nie zmieni swojego pierwotnego kształtu. Produkujemy też inne elementy stolarki otworowej – bramy segmentowe, parapety, rolety i konstrukcje ogrodów zimowych. We wszystkich naszych projektach stawiamy na wysoką jakość i ponadczasowe wzornictwo.

Praktycznie od początku naszej działalności współpracujemy z krajowymi i europejskimi deweloperami i firmami budowlanymi. Możemy poszczycić się realizacjami nie tylko obiektów mieszkalnych i przemysłowych. Dostarczyliśmy stolarkę otworową także do wielu hoteli i obiektów handlowo-usługowych, czyli wszędzie tam, gdzie wymaga się najwyższej jakości połączonej z nowoczesnym i uniwersalnym wzornictwem.

Rozpoczęcie działalności Firmy Petecki

Czytaj więcej

Produkcja okien z wykorzystaniem profili trzykomorowych

Czytaj więcej

Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce w Łasku

Czytaj więcej

Wyprodukowaliśmy 500 tys. okien

Czytaj więcej

Wyjście na rynki zagraniczne

Czytaj więcej

Certyfikat ISO

Czytaj więcej

Pięciokomorowe profile o głębokości zabudowy 70mm

Czytaj więcej

Przystąpienie do UE - intensywna rozbudowa sieci dystrybucji.

Czytaj więcej

Godło Teraz Polska dla Firmy Petecki

Czytaj więcej

Kolejna magiczna liczba wyprodukowanych okien

Czytaj więcej

Wprowadzenie do oferty systemu HST

Czytaj więcej

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Gostyninie

Czytaj więcej

Nakładka Aluminiowa na HST - nowoczesny design

Czytaj więcej

Rozszerzamy ofertę o okna PETECKI CLASS

Czytaj więcej

Wprowadzamy do sprzedaży okno Future Design 86 MD

Czytaj więcej

Wprowadzamy 6- komorowe profile - pakiet 3- szybowy w standardzie

Czytaj więcej

Budowa drugiej hali produkcyjnej przy ul. Rudzkiej

Czytaj więcej

Rozpoczęcie produkcji wyrobów ppoż. o odporności ogniowej do EI 120

Czytaj więcej

Uzyskanie certyfikatu na produkcję wyrobów ppoż.

Czytaj więcej

Otwarcie czwartego zakładu produkcyjnego

Czytaj więcej

Rozszerzenie asortymentu o okna PETECKI LINE

Czytaj więcej

Nagroda za drzwi zewnętrzne w nowym systemie Geneo

Czytaj więcej