X
Najwiekszy wybor okien

Poradnik Wyboru Idealnych Okien

Wybór idealnych okien to sprawa niezwykle trudna. To również inwestycja na długie lata. Dlatego też chcemy skierować nasz Poradnik do Klienta, który jest zagubiony w gąszczu ofert, które pozornie niczym się od siebie nie różnią. Poniżej znajdziecie Państwo kryteria, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

  1. Energooszczędność

Izolacyjność cieplna okna to jeden z najważniejszych parametrów okna oznaczany wskaźnikiem Uw. Wskaźnik ten definiuje izolacyjność termiczną całego okna. Podczas wyboru okien zwróćmy na ten wskaźnik uwagę, gdyż często Producenci podają wskaźnik Ug, czyli tylko dla samej szyby.  Dla standardowej konstrukcji okien wskaźnik przenikania ciepła (Uw) powinien posiadać wartość do 1,3 W/m2K. Im niższa wielkość wskaźnika Uw tym okno posiada lepszą izolacyjność cieplną, a my wydamy mniej pieniędzy na ogrzewanie.

Współczynnik przenikania ciepła dla okien:

- standardowych Uw do 1,3 W/m2K

- energooszczędnych Uw do 0,9 W/m2K

- pasywnych Uw od 0,8 W/m2K

Gdy myślimy o budowie domu w technologii energooszczędnej czy pasywnej, wybrane przez nas okna powinny mieć współczynnik Uw możliwie jak najniższy (nawet Uw=0,54). Wymaga to zastosowania np. pakietu czteroszybowego wypełnionego kryptonem, ciepłej ramki, profila z wkładką styropianową. Przy tak wyposażonym oknie straty ciepła są minimalne.

Szyba

Wybór szkła ma kluczowe znaczenie dla estetyki okna, a także dla jego walorów użytkowych. Zastosowany pakiet szybowy powinien zapewnić odpowiednią izolacyjność termiczną jak i akustyczną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientom jest możliwość zastosowania szyby antywłamaniowej (P4).

Aby uzyskać większą izolacyjność szyby (Ug=0,3 W/m2K) można zastosować pakiet czteroszybowy z wykorzystaniem gazu szlachetnego kryptonu (w standardowych pakietach szybowych wykorzystywany jest argon).

Izolacyjność akustyczna okien (Rw)

Parametr ten definiuje zdolność okna do izolowania dźwięków z zewnątrz, wyrażany jest w decybelach (dB). Na współczynnik izolacyjności akustycznej największy wpływ ma zastosowane oszklenie: ilość szyb w pakiecie szybowym, ich grubość, odstęp pomiędzy szybami, zastosowany gaz (argon czy krypton) jak również system uszczelnienia ościeżnicy ze skrzydłem.

Standardowe okna z PVC zapewniają Rw na poziomie 28 – 32.

Wybierając okna weźmy pod uwagę położenie naszego domu czy mieszkania, dobierając okna o odpowiedniej wartości Rw:
• obszar wiejski, z dala od źródeł hałasu: 25 dB
• przy cichej ulicy osiedlowej: 25-30 dB
• osiedle o większym natężeniu ruchu: 30-35 dB
• przy dużej ulicy: 35-40 dB
• przy ulicy o wysokim natężeniu ruchu: powyżej 40 dB

Montaż

Fachowo przeprowadzony montaż okien ma kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania stolarki. Jako jedni z nielicznych producentów, jesteśmy ekspertami w zakresie montaży zarówno okien, drzwi, jak i skomplikowanych elewacji fasadowych. Posiadamy certyfikaty potwierdzające kompetencje naszych montażystów w zakresie poszczególnych technik montażu. 

Nasza wiedza i doświadczenie procentują podczas współpracy z Klientami indywidualnymi, jak i największymi firmami deweloperskimi w kraju. Nawet najlepsze okno może popsuć niewłaściwie przeprowadzony montaż. Wybierając nasza firmę mają Państwo gwarancje najwyższej jakości montażu, oraz spokojnego użytkowania stolarki przez wiele lat. 

W salonach sprzedaży firmy PETECKI Klienci mają do dyspozycji cztery serie okienne: FUTURE, EXCELLENT, IMPRESSIVE i CITY.

Okna PETECKI serii FUTURE

Okna tej serii zostały opracowane z myślą o budownictwie pasywnym. Pozwalają na zaprojektowanie wielkogabarytowych konstrukcji okiennych o dużych przeszkleniach łączących najwyższą izolacyjność termiczną

z możliwością pozyskiwania ciepła pochodzącego z energii słonecznej. W procesie produkcji okien serii FUTURE stosowane są pakiety 3 lub 4-szybowe z wykorzystaniem gazu szlachetnego – kryptonu.

 

Okna PETECKI serii EXCELLENT

Systemy 6-komorowych profili w połączeniu z niezawodnym, wielopunktowym uszczelnieniem i standardowym pakietem 3-szybowym, pozwalają uzyskać najlepsze na rynku parametry izolacyjności termicznej wśród okien PVC. Seria EXCELLENT przeznaczona jest dla budownictwa energooszczędnego.

 

 

  Okna PETECKI serii IMPRESSIVE

Okna tej serii charakteryzują się szeroką gamą kolorystyczną, różnorodnością kształtów i możliwością zastosowania pakietów 3-szybowych. Jest to optymalne rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego i mieszkaniowego.

 

 

 

Okna PETECKI serii CITY

Klasyczny wygląd w połączeniu z jakością wykonania sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla obiektów użyteczności publicznej i budownictwa mieszkaniowego.

 

 

 

Zanim zdecydujemy się na zakup okien sprawdźmy jakie posiadają certyfikaty i atesty.

http://www.petecki.eu/certyfikaty.php

 

  1. Estetyka

Okna to jeden z najważniejszych elementów architektonicznych domu. Ich właściwy wybór ma duży wpływ na wystrój i nastrój całego pomieszczenia. Są źródłem naturalnego światła w domu, nadają mu charakter i styl. Szeroka oferta profili zapewnia duży wybór w zakresie kształtu, koloru – rozbudowana paleta oklein imitujących drewno umożliwia dopasowanie okien do pozostałych elementów stolarki.

 
 
  1. Bezpieczeństwo oraz komfort

Okna w domu mają za zadanie chronić przed intruzami, ale też zapewniać bezpieczeństwo obsługi wszystkim domownikom, nawet tym najmłodszym. Warto zatem przed zakupem sprawdzić, jakie systemu antywłamaniowe posiadają okna (np. okucia antywyważeniowe klasa WK1, WK2, szyby klasy P4A). Elementami zapewniającymi bezpieczną obsługę są: klamki z blokadą, które uniemożliwiają dzieciom otworzenie okna, blokada błędnego położenia klamki,  czy wielostopniowy uchył.

  1. Gwarancja jakości

Wybierając okna warto zasięgnąć rady eksperta, który pomoże nam wybrać dla nas idealne okna. Warto wybrać znanego producenta stolarki okiennej, który posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, cieszy się uznaniem i najwyższą jakością produkowanych wyrobów, potwierdzoną certyfikatami i nagrodami.

Okna do domu to inwestycja na lata. Niech ich wybór będzie idealny dla nas, zainspirowany pasją sprzedawcy.

Nas inspiruje doskonałość, a Ciebie?

                 

 

Nasi partnerzy

© 2012 Petecki | design by VENTI