Dlaczego nie powinniśmy oszczędzać na oknach?

Dlaczego nie warto oszczędzać na oknach?

Wymiana okien w domu zawsze wiąże się z dużym i często dość kosztownym przedsięwzięciem. Cena okien plastikowych i aluminiowych zależy od wymiarów i kilku istotnych dodatkowych czynników. Specjaliści i znawcy tematyki remontowo-budowlanej zgodnie twierdzą, że na oknach absolutnie nie warto oszczędzać. Dobrej jakości produkty będą przez wiele lat służyły użytkownikom, a koszty okien zwrócą się w nieco inny sposób w przyszłości. Tanie okna nie wykorzystują najnowszych technologii i nie zagwarantują takiej jakości, jak okna dostępne w nieco wyższym przedziale cenowym. Wybierając okna warto więc zwrócić szczególną uwagę na  jakość wykonania,  użyte materiały, zastosowane technologie, energooszczędność, poziom izolacji akustycznej, design oraz oczywiście okres gwarancji udzielany przez producenta. 

Dlaczego nie powinno się oszczędzać na oknach oraz jak wybrać najlepsze spośród tak wielu dostępnych na rynku propozycji, dowiesz się z poniższego artykułu. 

 Współczynnik przenikania ciepła, a wysokie rachunki.

Wybór okien, których cena jest bardzo niska zawsze będzie się wiązał z dużymi rachunkami za ogrzewanie. Niezależnie od tego, czy dom ogrzewany jest przy użyciu gazu, prądu czy też węgla. Wynika to bowiem z faktu, iż nieco droższe propozycje zawsze zawierają niższy parametr przenikania ciepła, co w efekcie przekłada się na wyższy poziom oszczędzania energii. Ciepło w przypadku takich rozwiązań pozostaje wówczas we wnętrzu pomieszczenia. W przypadku tańszych propozycji ciepło wydostaje się na zewnątrz przez niską szczelność. Wybierając zatem okna do swojego domu lub mieszkania, należy skorzystać z oferty, która proponuje produkty o niskim współczynniku przenikania ciepła. 

Wysublimowane oczekiwania Klientów od ponad dwóch dekad spełnia firma #Petecki. Zapewnia wysokie standardy produkcji, niezmiennie stawiając na jakość. 

https://www.petecki.eu/produkty/okna/ 

Okna powinny posiadać możliwość zastosowania różnych pakietów szybowych. Za doskonałą izolację termiczną odpowiada również wielokomorowa konstrukcja profili okien, która dodatkowo wzmocniona jest włóknem szklanym. Wkładka termiczna stosowana w profilach okien, może z powodzeniem być wykorzystywana w domach energooszczędnych oraz przy termomodernizacji. Przed wilgocią chronić powinny też wielouszczelkowe systemy dedykowane do tego rodzaju zadań. Układ trzech uszczelek – zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej to doskonałe rozwiązanie, gwarantujące mniejsze rachunki za ogrzewanie. Biorąc również pod uwagę, że bardzo często ciepło wydostaje się przez wytworzoną przestrzeń na styku szyby i kształtownika, wysokiej jakości okno powinno być również wyposażone w zespolone ramki dystansowe, które wyeliminują ten problem. 

Niski poziom izolacji akustycznej to większy hałas docierający z zewnątrz.

Tanie okna charakteryzuje również niski poziom izolacji akustycznej, co przekłada się na dużą ilość niepożądanych dźwięków, które docierają do domu z zewnątrz. Przy wyborze ważne jest zatem skoncentrowanie się na porównaniu różnych propozycji pod względem tego wskaźnika. Wszyscy bowiem cenimy komfort i ciszę we własnych czterech kątach. Dźwiękoszczelne okna gwarantują  spokój i niczym niezakłócane chwile relaksu. Jest to parametr istotny dla każdego, ale szczególną uwagę powinni na niego zwrócić osoby mieszkające w pobliżu centrum, a także blisko miejsc generujących hałas. 

Dobrej jakości okna wyposażane są dodatkowo w uszczelkę akustyczną, która w połączeniu ze zwiększoną głębokością zabudowy oraz innowacyjną przegrodą, tworzy przestrzeń wolną od wszelkiego rodzaju hałasów i zakłóceń z zewnątrz. Wysoki poziom izolacyjności akustycznej zapewnia również zastosowanie rozwiązania wykorzystującego zespolone szyby, które posiadają nieco wyższy poziom właściwości akustycznych. Tego rodzaju szyby wykonane są ze szkła laminowanego, dźwiękochłonnego, które wykorzystuje specjalną do tego rodzaju zadań folię akustyczną. Pakiety szybowe o zróżnicowanej budowie rozpraszają fale dźwiękowe, dzięki czemu ilość dźwięków docierających z zewnątrz jest zredukowana właściwie do zera. Okna o wysokim poziomie izolacji akustycznej to nie tylko świetne rozwiązanie do prywatnych domów. Sprawdzą się one również w blokach, wieżowcach i pomieszczeniach biurowych, gdzie komfort akustyczny jest równie ważny. Warto podkreślić również przy tej okazji, że laminowane szkło to też świetna ochrona przed wszelkiego rodzaju uderzeniami, które mogłyby doprowadzić do rozbicia szyby. 

Podsumowując…

Oszczędzanie przy zakupie okien nie należy do trafnych pomysłów. Dobre, wyważone decyzje zwrócą się z nawiązką w przyszłości, dzięki zmniejszonym rachunkom za ogrzewanie. Domy pasywne, energooszczędne to przyszłość budownictwa. Warto zatem zainwestować w okna w firmie,  która oferuje rozwiązania wyłącznie wysokiej jakości, a do takiej  należy marka #Petecki.  

Inspiruje nas doskonałość. Te słowa zobowiązują.