7 powodów dla których warto zainwestować w system Smart Home

Systemy inteligentnego zarządzania domem z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Smart Home ułatwia codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Co warto wiedzieć o automatyce domowej?

Stworzenie inteligentnego, w pełni zautomatyzowanego domu dzięki współczesnej technologii jest dziś w zasięgu ręki. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej można z powodzeniem sterować żaluzjami, roletami, markizami, bramą garażową, a nawet drzwiami wejściowymi bez względu na miejsce pobytu. Można wyjechać na wakacje bez obaw o bezpieczeństwo swojego dobytku. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Smart Home, czyli inteligentny dom, to nowoczesna technologia, która daje możliwość zaprogramowania zdalnego uruchomienia lub wyłączenia szeregu domowych urządzeń. Dzięki takim rozwiązaniom życie milionów osób na całym świecie stało się już znacznie łatwiejsze. Inteligentne budownictwo ma jednak znacznie więcej zalet, dlatego warto pomyśleć o instalacji systemu również w swoim domu.

Dlaczego warto zainwestować w system zarządzania domem?

1. Komfort
System inteligentnego domu pamięta o naszych preferencjach. Dzięki funkcji programowania spersonalizowanych scenariuszy zarządzania, automatyka będzie się zachowywać dokładnie tak, jak oczekują tego domownicy. Zapali światła, otworzy rolety, zamknie bramę, odsłoni okna, albo włączy sprzęt AGD. Czasami jeden przycisk wystarczy, aby znacząco poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Również dłuższy wyjazd przestaje być stresujący, jeśli nie trzeba już obchodzić całego domu, by sprawdzić, czy wszystko zostało wyłączone – wystarczy nacisnąć odpowiedni sterownik inteligentnego domu, żeby wyłączyć wszystkie światła, gniazda i opuścić rolety zewnętrzne.

2. Bezpieczeństwo i kontrola
Dzięki czujnikom i kamerom zintegrowanym z aplikacją mobilną, system inteligentnego domu pozwala reagować na nietypowe zachowania w domu i wokół niego. Inteligentne sterowanie domem to również całkowita kontrola nad wszelkimi urządzeniami. Dzięki aplikacji można z łatwością kontrolować oświetlenie, rolety, bramy i drzwi. Co więcej, istnieje możliwość dodawania w dowolnym momencie nowych łączników i zarządzania funkcjami głosowo lub z aplikacji, lokalnie albo zdalnie. Elastyczna kontrola rewelacyjnie dopasowuje się do naszych potrzeb.

3. Oszczędność
Jak Smart Home pomaga w domowych oszczędnościach? Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych technologii i urządzeń, które cechują się wysoką energooszczędnością oraz m.in. wykorzystywaniem źródeł energii odnawialnej. System inteligentnego domu pozwala na zarządzanie włączaniem oraz wyłączaniem sprzętu elektronicznego, a także daje możliwość regularnego sprawdzania poziomu poboru prądu przez ściśle określone urządzenia, co znacząco ułatwia wykrycie głównych generatorów rachunków za prąd.

4. Elastyczność i modułowość
Smart Home to system, który z powodzeniem można instalować w różnego rodzaju obiektach mieszkalnych. Świetnie sprawdza się nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale także w mieszkaniach. Bez wątpienia jedną z największych zalet tego systemu jest fenomenalna elastyczność montażu, a co więcej praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy systemu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń modułowych.

5. Nowoczesny wygląd
Wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu tj. hub, czujniki, kamery i gniazda są projektowane tak, aby pozostawać niewidoczne. Elementy Smart Home doskonale się zatem odnajdują nie tylko w nowoczesnych aranżacjach, ale również w klasycznych i eleganckich domach.  Nie rzucają się w oczy, nie psują charakteru danego pomieszczenia, pracują cicho i są energooszczędne. Jest to kwestia o tyle ważna, że daje użytkownikowi szansę na zaprojektowanie wnętrza, o jakim marzył bez konieczności kompromisu i montażu różnych paneli sterujących.

6. Łatwość w zarządzaniu
Bezprzewodowa automatyka domowa to zarządzanie oparte w dużej mierze na intuicji również przy pomocy asystenta głosowego. Dzięki temu funkcjonowanie domu jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Nie trzeba szukać włącznika światła albo maleńkiego przycisku, który pozwala podnosić rolety. System znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie również osobom o ograniczonej sprawności i mobilności.

7. Prestiż
Nowoczesny system zarządzania inteligentnym domem to nie tylko komfort, wygoda i bezpieczeństwo, ale także znaczne zwiększenie wartości całej nieruchomości. Smart Home to obecnie synonim luksusu, który odciąża nas od najbardziej prozaicznych czynności.

Obecne trendy w budownictwie są w głównej mierze skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa, a także zapewnienie maksymalnego komfortu domownikom. Jednocześnie inteligentne domy powinny cechować się systemami, które są estetyczne, bezawaryjne oraz wymagające  minimum obsługi. Wszystkie te standardy są zachowane w urządzeniach dostępnych na stronie https://www.petecki.eu/produkty/automatyka/.